Alle onderzoeken waren in orde, ik ben toegelaten tot de HSCT behandeling! De kaart met mijn persoonlijke gegevens bij mijn kamerdeur is nu ook bijgewerkt, het HSCT traject start morgen.
Vanochtend heb ik gesprek gehad met Dr. Fedorenko, wat een geweldige man! Zo behulpzaam en zo kundig En aangezien ik nogal een ‘fan van de feitjes’ ben heb ik natuurlijk een hoop technische vragen over de behandeling gesteld uit nieuwsgierigheid. Daarnaast blijkt Dr. Fedorenko echt een ‘mensen-mens’. Er worden duidelijk ‘mensen’ in dit ziekenhuis behandeld en geen ‘cases/nummers’.
Mijn resultaten toonden dat ik in ‘blakende gezondheid’ verkeer, behalve de MS natuurlijk. De MRI toonde 10 kleine laesies in mijn hersenen maar zorgwekkender zijn de 4 grote laesies in mijn ruggenwervel, 2 bij de nek en 2 in de rug, eigenlijk uitgestrekt over de hele lengte van mijn ruggenwervel. Deze zorgen nu al voor een permanente blokkade van 50% dus eigenlijk kan ik me daar absoluut geen extra schade veroorloven en is stopzetting van MS zeer zeker noodzakelijk om een volledig dwarslaesie effect te voorkomen. Er zijn overigens momenteel geen “actieve laesies”, alleen maar “oude laesies”. Met andere woorden, de schade die ik zojuist noemde zal waarschijnlijk wel permanente schade blijven, ook na de HSCT. Het is dus zaak om te zorgen dat daar geen nieuwe laesies meer bijkomen en dat de MS nu echt gestopt gaat worden. Ik had hier echt niet later moeten komen. En na analyse van de rest van mijn ‘medisch cv’ gaf Dr. Fedorenko voor mij een slagingskans van 90% om de MS volledig te stoppen.
Boh… wat ben ik alle mensen die ons het afgelopen jaar geholpen en gedoneerd hebben zo ontzettend dankbaar dat dit nu voor mij mogelijk is gemaakt! Uit de grond van mijn hart echt ontzettend bedankt!! ❤
Vanavond logeer ik nog bij Simon in het hotel, morgen kom ik met mijn koffer en zal ik vanaf dan in het ziekenhuis blijven slapen. Dan begint het eindelijk echt! We gaan ervoor! Let’s do this!! Let’s fight this MonSter!
Aanvulling:
Het gesprek met Dr. Fedorenko was het enige wat deze dag in het ziekenhuis op het programma stond. Op deze vrije middag zijn we met een Uber taxi naar het “Gorky Park” gegaan. Heerlijk in de natuur en toch in de stad. En zo prachtig hier in Moskou!
Klik op de afbeeldingen om de galerij inclusief toelichtingen te openen:
Copyright MamaMetMS.nl